OTO Przygoda

AntyGravity Kurs wspinaczki skalnej

Cena: 570 zł
Dostępna ilość: 4
ŻYWIOŁ:
SEZON:
Voucher jest ważny przez 12 m-cy od daty zakupu

OPIS PRZYGODY:

Jeśli chcesz zdobyć wiedzę, jak bezpiecznie się asekurować w terenie skalnym, zakładać stanowiska, pokonywać drogi wielowyciągowe, zjeżdżać, wiązać węzły, jednym słowem, uzyskać podstawową wiedzę na temat wspinaczki, to jest to oferta dla Ciebie.

Podstawowy kurs wspinaczki po drogach ubezpieczonych, skierowany jest do osób niemających wcześniej kontaktu ze wspinaczką, rekomenduję jednak postawienie pierwszych kroków na sztucznej ścianie.

Podczas takiego kursu będziemy korzystać ze stałych punktów asekuracyjnych, zamontowanych przez wykwalifikowanych ekiperów. Rozpoczynamy od podstaw, czyli prawidłowego założenia uprzęży wspinaczkowej, kasku, wiązania się do uprzęży, wpięcia przyrządu asekuracyjnego oraz jego obsługi. Zwracam także szczególny nacisk na prawidłowe stosowanie komend podczas wspinaczki oraz ich praktyczne znaczenie. Uczymy się również prawidłowej pozycji podczas zjazdu oraz asekuranta podczas asekuracji. Pierwsze wspinaczki odbywają się z zastosowanej górnej asekuracji.

Po przyswojeniu podstaw przechodzimy do zagadnień związanych z dolną asekuracją, czyli prawidłowego wpinania ekspresów oraz liny do nich, zasad prawidłowego prowadzenia liny w przelotach. Ćwiczymy także procedurę przewiązywania w stanowisku asekuracyjnym. Aby móc przyswoić te zasa dy, ćwiczymy je na razie z tzw gleby alby uniknąć stresu związanego z wysokością. Jednocześnie wiedzę, wdrażamy w praktyce, stosując ją podczas wspinaczek na kolejnych drogach. Kładę także szczególny nacisk na technikę wspinania, ponieważ jest ona podstawą dalej do bezpiecznego wykonywania wpinek oraz daje podstawę do dalszego rozwoju wspinaczkowego. Tak wyglądają pierwsze dwa dni kursu. 

Kolejne dwa dni poświęcamy na zagadnienia, związane ze wspinaniem po drogach wielowyciągowych. Korzystamy z wcześniej wypróbowanych metod czyli ćwiczymy wszystkie procedury z gleby. Uczymy się zakładać najprostsze ze stanowisk – samonastawne oraz zapoznajemy się z podstawowymi zasadami ich budowy oraz uczymy się zjazd ów. Po przyswojeniu tej wiedzy ruszamy w skały.  Pierwsze drogi pokonujemy jednowyciągowo, wspinając się w zespole czyli pokonujemy krótsze drogi ale stosując techniki jak na wielowyciągowych. Daje to możliwość korygowania błędów oraz przyswojenie wiedzy. W międzyczasie przeprowadzamy zajęcia z tzw zrzutni. Symulujemy w ten sposób sytuacje, które mogą się wydarzyć czyli wyłapywanie cięższych odpadnięć. Zwracam szczególną okazję na właściwą postawę podczas wyłapywania odpadnięcia oraz wszelkie aspekty związane z prawidłową asekuracją za pomocą przyrządu asekuracyjnego. Ćwiczymy, ćwiczymy, a dla najbardziej wprawnych czeka nagroda w postaci wspinaczki na najwyższych w Polsce skałach, Sokolicy i Wielkiej Turni.

Kurs trwa 4 dni i zazwyczaj odbywa się weekendowo. Taka formuła daje moim zdaniem czas na przyswojenie wiedzy oraz pozwala na odbycie wszystkich zagadnień przewidzianych w ramach tego kursu, bez nadmiernego pośpiechu. Zajęcia praktyczne poprzedzielane są zagadnieniami teoretycznymi, dotyczących teorii asekuracji, sprzętu wspinaczkowego, zastosowania węzłów itd.

Cena obejmuje:

 • opiekę instruktora
 • szkolenie
 • wyposażenie w niezbędny sprzęt, poza butami
 • zdjęcia z kursu wypalone na płytce

Szczegółowy plan kursu:

Zasady uczestnictwa:

 • Przygotowuje do samodzielnego wspinania na wędkę i z dolną asekuracją po drogach wyposażonych w punkty asekuracyjne (obitych) w terenie naturalnym. Daje również podstawy do korzystania z obiektów sztucznych.
 • Osoby niepełnoletnie mogą być szkolone po uzyskaniu pisemnej zgody podpisanej przez rodziców (prawnych opiekunów).
 • Forma zajęć: zajęcia praktyczne w skałkach przeplatane teorią.
 • Czas trwania: minimum cztery dni.
 • Ilość szkolonych: na jednego instruktora do czterech osób.
 • Prowadzący: instruktor z uprawnieniami UKFiS
 • Absolwent otrzymuje zaświadczenie o ukończeniu kursu, podpisane przez instruktora.
 • Organizator ma obowiązek wręczyć każdemu uczestnikowi program kursu, w celu umożliwienia klientowi kontrolowania jakości świadczonej usługi.

PROPONOWANE PRZYGODY:

Spróbuj wspinaczki skalnej / dla 2 osób

(0)

399 zł

Jura Krakowsko-Częstochowska, Rzędkowice, Podlesice, Dolina Kobylańska

Sesja floatingu

(0)

120 zł

80-275 Gdańsk ul. Wincentego Pstrowskiego 26

Abyś odkrył przygodę swoich marzeń używamy ciasteczek (ang. cookies) w celach statystycznych i marketingowych. Przeczytaj więcej w naszej polityce plików cookie